czwartek, 19 września 2013

Gdy za oknem deszcz...

... to najlepszym rozwiązaniem jest muzyka. Moja lista przebojów (taka trochę jesienna, trochę melancholijna, a trochę optymistyczna):

http://w186.wrzuta.pl/audio/3"20xAtWbn6i/mandy_moore_-_only_hope

"Szkoła uczuc" to film, który nigdy mi się nie znudzi- tak jak ta piosenka. Delikatny głos Mandy Moore i łagodna melodia koją skołatane nerwy i wywołują takie jakieś ciepło. Też tak macie?



http://simone20.wrzuta.pl/audio/4Q8gVKbEdkr/dorota_osinska_-_dzika_roza

Dorota Osińska to odkrycie programu The voice of Poland. Jej głos to pieszczota dla uszu. Ta malutka, drobna, filigranowa kobietka jest tak utalentowana, że słuchając jej mamy dowód na istnienie Boga- tylko Bóg jest w stanie dac taki talent. :) A ta piosenka jest jak wiatr (motyw wiatru zresztą pojawia się w tym utworze)- jest lekka, ale bardzo dynamiczna. Nogi chodzą same :) Cenię ten utwór też za to, że jest o czymś, a nie jakieś umca umca. Techno- stanowcze nie, Dorota Osińska- tak, tak, tak!!!!!




http://www.youtube.com/watch?v=lJqbaGloVxg

Melodyjnie, emocjonalnie, o czymś.  Tak w największym skrócie określam piosenkę Jamesa Arthura  Impossible. Naprawdę mam słabośc do piosenek, które przedstawiają jakąś historię, a historia którą przedstawia James Arthur jest smutna, ale niezwykle piękna.



http://tomus49.wrzuta.pl/audio/aFiqyK1SFGg/edyta_bartosiewicz_-_rozbitkowie

Edyta Bartosiewicz królową jest i to nie podlega żadnej wątpliwości. O jej możliwościach wokalnych nie będę się wypowiadac, ponieważ nie jestem w stanie nic powiedziec merytorycznie, ale wszyscy wiemy, że śpiewac potrafi jak mało kto. Ta piosenka jest jej powrotem po długiej przerwie, ale wynagradza fanom czekanie na muzyczną aktywnośc Edyty. Mimo pewnej melancholii i w tekście i w melodii, to ten utwór jest przepełniony ciepłem i spokojem.




http://cez.zak.wrzuta.pl/film/1nH7n0tdrsB/natural_dread_killaz_-_uwierzyc_w_siebie

A teraz trochę słońca jesienią czyli Natural Dread Killaz. Po prostu optymizm, słońce, radośc i wakacje :)



http://misto.wrzuta.pl/audio/3foJHqd7QrH/soad_-_system_of_a_down_-_chop_suey

W mojej duszy gra rock i inne ciężkie brzmienia, więc nie mogło się obyc bez System of a Down. Dlaczego akurat ten kawałek. Bo to jeden z moich ulubionych :) A dlaczego jeden z moich ulubionych? Głównie dlatego, że jest bardzo ciekawie zbudowany i niezwykle urozmaicony. Przesłuchajcie- nie pożałujecie. Na pewno jest idealny na zimne poranki- człowiek od razu zaczyna się bardziej dynamicznie ruszac :)

A jaka jest Wasza jesienna lista przebojów? Czekam na komentarze :)
RM







Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla mnie bardzo cenny- zostaw ślad i podziel się ze mną swoją opinią i spostrzeżeniami :)