sobota, 15 czerwca 2013

Powtórka z rozrywki :) pielęgnacja!

Postanowiłam jeszcze raz dodać pierwsza poważną notkę na tym blogu, ponieważ wtedy prawie nikt tutaj nie zaglądał a sprawa wydaje się bardzo ważna :) chciałabym jeszcze zaznaczyć, że nie wymyśliłam sobie informacji tutaj zawartych lecz ze względu na moja pracę uczestniczę w wielu szkoleniach między innymi o prawidłowej pielęgnacji więc starałam się rzetelnie przekazać zdobytą wiedzę.

 Obie z RudąMarudą uważamy, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Staramy się pielęgnować naszą skórę tak, aby nie dawać zmarszczkom szans na powstanie a przynajmniej maksymalnie opóźnić ten moment :) Postanowiłyśmy stworzyć bloga, który będzie dostarczał Wam rzetelnych informacji, popartych wiedzą i doświadczeniem :)

  Dlatego szczególną uwagę chcemy zwrócić na prawidłową pielęgnację skóry twarzy. Uważamy, że istnieje pięć kroków, dzięki którym skóra wygląda wspaniale znacznie dłużej:

 1. Oczyszczanie. Wieczorem usuwamy makijaż i zanieczyszczenia, natomiast rano pot i toksyny wydzielające się podczas snu. Powinnyśmy dwa razy dziennie: rano i wieczorem umyć twarz środkiem myjącym i wodą, jednak mydło nie wydaje się być do tego celu zbyt dobre. Dlaczego? Ponieważ niepotrzebnie wysusza naszą skórę i zmienia jej odczyn.
 2. Złuszczanie. Martwy naskórek sprawia, że nasza twarz jest matowa i nie wygląda zdrowo, dodatkowo blokuje krem, który nie może przedostać się do głębszych warstw skóry.  Konieczne jest złuszczanie buzi dwa razy dziennie, ale bardzo, bardzo delikatnym peelingiem, dostosowanym do tak częstych zabiegów.
 3. Tonizacja. naturalne pH skóry wynosi ok 5,5 czyli ma odczyn lekko kwasowy, natomiast woda o odczynie zasadowym podnosi pH skóry, tworząc idealne środowisko do rozwoju bakterii. Tonik przywraca pH do prawidłowego poziomu. Dodatkowo pełni jeszcze jedna bardzo waż rolę- otwiera nasze pory. Dopiero wtedy krem ma możliwość wniknięcia do skóry właściwej (czyli do miejsca docelowego). Toniku używamy po każdym myciu twarzy. Ważne jest też by w swoim składzie nie miał alkoholu, który może podrażniać i wysuszać.
 4. Nawilżanie. Skóra nawilżona wolniej się starzeje i znacznie lepiej wygląda. Jest gładka i delikatna. Nie musicie jednak nakładać połowy opakowania na raz, ponieważ „skóra nie weźmie więcej niż weźmie” :) Krem nakładamy także dwa razy dziennie.
 5. Ochrona. Dobry podkład zapewni naszej skórze ochronę przed negatywnym wpływem środowiska, ponieważ wszystkie zanieczyszczenia będą osiadać na ochronnej warstwie a nie bezpośrednio na naszej skórze, dodatkowo bardzo łatwo się ich pozbędziemy- wykonując demakijaż! :) bardzo ważne jednak aby nie zatykał porów i „oddychał”. Oczywiście ten krok stosujemy raz dziennie :)


5 KROKÓW PIELĘGNACJI NALEŻY WYKONYWAĆ KONIECZNIE W PODANEJ KOLEJNOSCI!! 
  Dlaczego? Przyjmijmy ze pomijamy 3 krok pielęgnacji- tonizowanie. Myjemy buzię, złuszczamy i nakładamy krem. Pomijając tonik nie otwieramy naszych porów, przez co krem pozostaje na powierzchni skóry gdzie po prostu nie spełnia swojej funkcji. Buzia wydaje się nawilżona ale tak naprawdę taka nie jest i wszystkie nasze wysiłki pozostają bezowocne. A co z sytuacją kiedy pominiemy złuszczanie? Myjemy, tonizujemy i nawilżamy jednak krem nie przedostanie się do otwartych porów poprzez przeszkodę jaką stanowi martwy naskórek. Jeśli jako pierwszy zastosujemy tonik, cały brud z naszej twarzy zostanie wepchnięty do porów, co często kończy się trądzikiem.
Bardzo ważne jest aby używać kosmetyków dostosowanych do swojego rodzaju skóry i z jednej linii. To ważne, ponieważ linia kosmetyków stworzona jest w taki sposób aby się uzupełniać, natomiast między kosmetykami z różnych linii może dojść do reakcji, co może nam zaszkodzić.
Chciałabym jeszcze poruszyć temat mycia buzi wodą- na przykładzie :) przypomnijmy sobie jak myjemy naczynia. Najpierw myjemy płynem a później płuczemy wodą. Jeśli tego nie zrobimy naczynie nadal będzie brudne. To samo dotyczy naszej buzi dlatego nawet jeśli wacik jest czysty i tak musimy użyć wody :)

Czekamy z RudąMarudą na wasze komentarze, pytania, sugestie :) wasza opinia jest dla nas najważniejsza! :)

7 komentarzy:

 1. Ta instrukcja obsługi jest rewelacyjna, na prawdę. Ja np nie złuszczałam skóry teraz wiem, że na liście zakupowej musi znaleść się jakiś delikatny peeling. Super! dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę. Sama nie byłam tego świadoma aż do wyżej wspomnianego szkolenia :)

   Usuń
 2. Nominowałam Cię do Liebster Blog :) http://ideasfornails.blogspot.com/2013/06/liebster-blog-nomination.html

  OdpowiedzUsuń
 3. ja toniki rzadko używam, przerzuciłam się na hydrolaty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znam się zbyt dobrze ale hydrolaty też obniżają pH skóry po umyciu wodą. Nie wiem tylko czy otwierają pory ale wydają się dobrą alternatywą dla toniku :) sama szczerze powiedziawszy jeszcze nie próbowałam

   Usuń
 4. Dzięki za dołączenie do obserwatorów i dołączenie do projektu zostałaś już dodana do listy :) oczywiście też już cię obserwuje
  dodaj jeszcze tylko baner
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla mnie bardzo cenny- zostaw ślad i podziel się ze mną swoją opinią i spostrzeżeniami :)