czwartek, 18 kwietnia 2013

Eyeliner w pisaku Ingrid Cosmetics

   Eyeliner No Limits Beauty to chyba najlepszy tego typu kosmetyk jaki kiedykolwiek miałam. Jest precyzyjny, nie rozmazuje się i wytrzymuje cały dzień bez zmian. Pisaczkiem zdecydowanie łatwiej namalować mi precyzyjną kreskę niż eyelinerem w pędzelku czy w żelu. Końcówka nie psuje się jednak momentami kosmetyk spływa z końcówki na dno pisaczka- wtedy musimy odwrócić go i poczekać chwilkę aż znów będziemy mogły malować. Kosztuje około 8 zł- świetna cena za dobry kosmetyk. W składzie jest:

  • woda
  • ACRYLATES/VP COPOLYMER-Modyfikator reologii, wpływa na konsystencję produktu kosmetycznego - zwiększa lepkość. Stabilizator emulsji (np. kremów) i zawiesin (np. pilingów), zapobiega m.in. przed rozwarstwianiem, przedłuża trwałość kosmetyków.   

  • PEG-30 Dipolyhydroxystearate- Emulgator W/O, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Emulsja to forma fizykochemiczna, która powstaje przez połączenie (wymieszanie) fazy wodnej z fazą olejową. Przykładem emulsji kosmetycznych są kremy, mleczka, balsamy. Substancja pianotwórcza, stabilizująca i poprawiająca jakość piany w mieszaninie z anionowymi substancjami powierzchniowo czynnymi. Pełni rolę modyfikatora właściwości reologicznych (czyli poprawia konsystencję powodując wzrost lepkości) w preparatach myjących, zawierających anionowe substancje powierzchniowo czynne, dzięki tworzeniu tzw. mieszanych miceli.  
  • Sodium Hyaluronate- Humektant - zapobiega wysychaniu kosmetyku i krystalizacji przy ujściu z opakowania. 
  • Phenoxyethanol- Związek z grupy alkoholi. Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed zakażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem).
  • CI 77499- Barwnik kosmetyczny.

Wszystkie obietnice producenta są spełnione: proste, precyzyjne wykonanie kreski, szybko wysycha i nie ściera się. Opakowanie też wygląda ładnie: 

Lubicie eyelinery?

1 komentarz:

  1. uwielbiam wszystkie kosmetyki INGRID. czuje ze ten bedzie nastepny :)

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla mnie bardzo cenny- zostaw ślad i podziel się ze mną swoją opinią i spostrzeżeniami :)