środa, 10 kwietnia 2013

Sprawa najważniejsza- pielęgnacja!  Obie z RudąMarudą uważamy, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Staramy się pielęgnować naszą skórę tak, aby nie dawać zmarszczkom szans na powstanie a przynajmniej maksymalnie opóźnić ten moment :) Postanowiłyśmy stworzyć bloga, który będzie dostarczał Wam rzetelnych informacji, popartych wiedzą i doświadczeniem :)

  Dlatego szczególną uwagę chcemy zwrócić na prawidłową pielęgnację skóry twarzy. Uważamy, że istnieje pięć kroków, dzięki którym skóra wygląda wspaniale znacznie dłużej:

  1. Oczyszczanie. Wieczorem usuwamy makijaż i zanieczyszczenia, natomiast rano pot i toksyny wydzielające się podczas snu. Powinnyśmy dwa razy dziennie: rano i wieczorem umyć twarz środkiem myjącym i wodą, jednak mydło nie wydaje się być do tego celu zbyt dobre. Dlaczego? Ponieważ niepotrzebnie wysusza naszą skórę i zmienia jej odczyn.
  2. Złuszczanie. Martwy naskórek sprawia, że nasza twarz jest matowa i nie wygląda zdrowo, dodatkowo blokuje krem, który nie może przedostać się do głębszych warstw skóry. Konieczne jest złuszczanie buzi dwa razy dziennie, ale bardzo, bardzo delikatnym peelingiem, dostosowanym do tak częstych zabiegów.
  3. Tonizacja. naturalne pH skóry wynosi ok 5,5 czyli ma odczyn lekko kwasowy, natomiast woda o odczynie zasadowym podnosi pH skóry, tworząc idealne środowisko do rozwoju bakterii. Tonik przywraca pH do prawidłowego poziomu. Dodatkowo pełni jeszcze jedna bardzo waż rolę- otwiera nasze pory. Dopiero wtedy krem ma możliwość wniknięcia do skóry właściwej (czyli do miejsca docelowego). Toniku używamy po każdym myciu twarzy. Ważne jest też by w swoim składzie nie miał alkoholu, który może podrażniać i wysuszać.
  4. Nawilżanie. Skóra nawilżona wolniej się starzeje i znacznie lepiej wygląda. Jest gładka i delikatna. Nie musicie jednak nakładać połowy opakowania na raz, ponieważ „skóra nie weźmie więcej niż weźmie” :) Krem nakładamy także dwa razy dziennie.
  5. Ochrona. Dobry podkład zapewni naszej skórze ochronę przed negatywnym wpływem środowiska, ponieważ wszystkie zanieczyszczenia będą osiadać na ochronnej warstwie a nie bezpośrednio na naszej skórze, dodatkowo bardzo łatwo się ich pozbędziemy- wykonując demakijaż! :) bardzo ważne jednak aby nie zatykał porów i „oddychał”. Oczywiście ten krok stosujemy raz dziennie :)


5 KROKÓW PIELĘGNACJI NALEŻY WYKONYWAĆ KONIECZNIE W PODANEJ KOLEJNOSCI!! 
  Dlaczego? Przyjmijmy ze pomijamy 3 krok pielęgnacji- tonizowanie. Myjemy buzię, złuszczamy i nakładamy krem. Pomijając tonik nie otwieramy naszych porów, przez co krem pozostaje na powierzchni skóry gdzie po prostu nie spełnia swojej funkcji. Buzia wydaje się nawilżona ale tak naprawdę taka nie jest i wszystkie nasze wysiłki pozostają bezowocne. A co z sytuacją kiedy pominiemy złuszczanie? Myjemy, tonizujemy i nawilżamy jednak krem nie przedostanie się do otwartych porów poprzez przeszkodę jaką stanowi martwy naskórek. Jeśli jako pierwszy zastosujemy tonik, cały brud z naszej twarzy zostanie wepchnięty do porów, co często kończy się trądzikiem.
Bardzo ważne jest aby używać kosmetyków dostosowanych do swojego rodzaju skóry i z jednej linii. To ważne, ponieważ linia kosmetyków stworzona jest w taki sposób aby się uzupełniać, natomiast między kosmetykami z różnych linii może dojść do reakcji, co może nam zaszkodzić.
Chciałabym jeszcze poruszyć temat mycia buzi wodą- na przykładzie :) przypomnijmy sobie jak myjemy naczynia. Najpierw myjemy płynem a później płuczemy wodą. Jeśli tego nie zrobimy naczynie nadal będzie brudne. To samo dotyczy naszej buzi dlatego nawet jeśli wacik jest czysty i tak musimy użyć wody :)

Czekamy z RudąMarudą na wasze komentarze, pytania, sugestie :) wasza opinia jest dla nas najważniejsza! :)

1 komentarz:

  1. Każda z nas powinna nauczyć się tego na PAMIĘĆ !
    i codziennie po przebudzeniu powtarzać ;)

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla mnie bardzo cenny- zostaw ślad i podziel się ze mną swoją opinią i spostrzeżeniami :)