niedziela, 14 kwietnia 2013

Gliss Kur

Od lat farbuję (rudy!) i codziennie prostuję włosy co przyczyniło się do tego, że są bardzo suche i zniszczone. Zdesperowana szukałam kosmetyków, które pomogą mi się z nimi uporać i poprawią ich kondycję. Po wielu nieudanych próbach znalazłam coś świetnego :) Gliss kur z płynną keratyną sprawił, że moje włosy są miękkie i znacznie mniej suche. Szamponu używam od mniej więcej 2 miesięcy w połączeniu z odżywka w piance z tej samej serii. Od razu po pierwszym myciu zauważyłam różnicę! Wczoraj moja siostra zapytała co robię, że mam takie fajne miękkie włosy :) Produkt nie obciąża włosów i nadaje im zdrowy połysk ale szybko się przetłuszczają. W składzie mamy:

 • woda
 • SODIUM LAURETH SULFATE - W wielu publikacjach internetowych mowa jest o rakotwórczym działaniu Sodium Laureth Sulfate. Jednak są to informacje niezweryfikowane, ponieważ w publikacjach naukowych SLES nie powoduje działania rakotwórczego. Może jedynie wywoływać ewentualne działanie drażniące.

 • Sodium Chloride-Substancja stosowana w preparatach do higieny jamy ustnej jako substancja polerująca oraz redukująca nieprzyjemny zapach
 • PEG-12 Dimethicone- Emolient. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na ich powierzchni warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje skórę i włosy, czyli wygładza i zmiękcza. Substancja niekomedogenna - nie powoduje powstawania zaskórników. Substancja bardzo łagodna dla skóry.
 • Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin- Substancja antystatyczna - zapobiega elektryzowaniu się włosów. Tworzy na powierzchni skóry i włosów film, który ogranicza nadmierne odparowywanie wody, dzięki czemu nawilża. Kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Łagodzi ewentualne drażniące działanie anionowych substancji powierzchniowo czynnych na skórę
 • HYDROLYZED KERATIN- Keratyna jest białkiem strukturalnym występującym w skórze i jej przydatkach (włosach, paznokciach, rogach, kopytach). Ponadto jest substancją higroskopijną, wchłaniającą wilgoć i wiążącą wodę. Substancja filmotwórcza, hydrofilowa, rozpuszczalna w wodzie. Jest odpowiedzialna za utrzymywanie wody w naskórku, dzięki czemu go nawilża, a także kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza. Ponadto stosowana jest w preparatach myjących w celu ograniczenia potencjalnego działania drażniącego anionowych substancji powierzchniowo czynnych jak np. Sodium Laureth Sulfate. Ze względu na duży rozmiar cząsteczki nie penetruje w głąb skóry, pozostając na powierzchni. Wykazuje doskonałe powinowactwo do powierzchni skóry, włosów i paznokci. Substancja antystatyczna, zmniejsza elektryzowanie się włosów.
 • Citric Acid- Pełni rolę sekwestranta, czyli substancji, która kompeksuje jony metali, dzięki czemu zwiększa trwałość kosmetyku oraz jego stabilność. Regulator pH.
 • SODIUM BENZOATE- Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu.
 • Laureth-2- Substancja zwilżająca - ułatwia kontakt mytej powierzchni z roztworem myjącym, przez co ułatwia usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni skóry i włosów
 • PROPYLENE GLYCOL- Hydrofilowa substancja nawilżająca skórę. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotora przenikania - ułatwia w ten sposób transport innych substancji w głąb skóry. Glikol propylenowy jest bezpieczny do stosowania nawet w stężeniu 50% w gotowym preparacie. Może powodować podrażnienia, jeżeli nakładany jest na skórę chorobowo zmienioną.
 • Hydrogenated Castor Oil- Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy.

 • MICA- Daje efekt rozświetlonej skóry. Składnik szeroko stosowany w kosmetyce kolorowej (cienie, pudry, róże), dodawany również do kosmetyków pielęgnujących skórę i włosy ( zwiększa lśnienie włosów). Mika jest surowcem mineralnym wydobywanym z ziemi i dlatego może zawierać śladowe ilości metali ciężkich. Pod tym względem musi być odpowiednio kontrolowana. Dotychczas przeprowadzone badania wskazują, że tak znikome ilości metali ciężkich nie wpływają negatywnie na zdrowie ludzi, dlatego surowiec może być stosowany w kosmetykach bez żadnych ograniczeń.
 • HEXYL CINNAMAL- Nienasycony aldehyd aromatyczny. Imituje zapach jaśminu. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.
 • LINALOOL- Nienasycony alkohol alifatyczny z grupy terpenów. Imituje zapach konwalii. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.
 • LIMONENE- Jednopierścieniowy weglowodór terpenowy. Imituje zapach skórki cytrynowej. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.
Wymieniłam te, które udało mi się zidentyfikować. W internecie krążą opinie, że powoduje łupież ale u mnie nic takiego nie miało miejsca.

Co sądzicie o tych produktach? Do rudych włosów sprawdziły się znakomicie :) :P

2 komentarze:

 1. Mega! Profesjonalnie rozpisane działanie, opinia jak mniemam obiektywna. Jak na start, jestem zadowolona i będę zaglądać częściej :) Mała prośba o więcej wątków właśnie odnośnie włosów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękujemy! Każdy komentarz jest dla nas niezwykle cenny i mimo, że dotąd nie posiadłyśmy zbyt rozległej wiedzy na temat włosów postaramy się to nadrobić! :)

   Usuń

Każdy komentarz jest dla mnie bardzo cenny- zostaw ślad i podziel się ze mną swoją opinią i spostrzeżeniami :)